Obserwatorzy

niedziela, 10 grudnia 2017Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!
(B. Conklin)


JAK UCZYĆ EMPATII, TOLERANCJI I DOBRA?

Wciąż pokutuje opinia, że młodzież jest "taka niedobra", "niewychowana" i bla bla bla... Oczywiście, zdarzają się sytuacje ekstremalne, ale nie można generalizować. Jak zaczynałam swoją karierę, to słyszałam: "Dziecko, jak ty sobie poradzisz? Przecież ta młodzież jest teraz taka rozwydrzona? Oni cię zjedzą!". Jak widzicie, żyję i mam się znakomicie! Nikt mnie nie pożarł ! ;-)
Młodzi ludzie są cudowni, wystarczy wskazać im właściwą drogę, a podążą nią!

Ostatnio zorganizowaliśmy wspaniałą akcję charytatywną z okazji mikołajek na dziecięcych oddziałach w Akademii Medycznej w Gdańsku. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia od miesiąca. Młodzież przebrała się za postaci z bajek. Śpiewaliśmy, graliśmy na gitarze, czytaliśmy chorym dzieciom bajki i baśnie. Obdarowaliśmy zabawkami wszystkie dzieci; i te duże, i te najmniejsze !
Moim uczniom z 14-stki oraz ze Szkoły Gortata należą się medale za dzielność, siłę i uśmiech na twarzach, mimo, że serce im się krajało, patrząc na chore dzieci.
Takie wydarzenia uczą pokory, empatii, szacunku i tolerancji. Moi uczniowie włożyli wiele serca w tę akcję! I to jest piękne!

Kochani Nauczyciele, nie bójcie się takich akcji! One naprawdę są potrzebne! Pielęgniarki oraz lekarze są przychylni takim wydarzeniom. Nawet nie wiecie jak tym dzieciom urozmaicicie czas.  A ile nauczycie swoją młodzież! To wychowanie przez działanie! Tylko takie ma moc!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz