Obserwatorzy

poniedziałek, 11 czerwca 2018

Ewaluacja pracy nauczyciela w rękach ucznia...

OCENA PRACY NAUCZYCIELA


Współczesny nauczyciel żyje w erze ewaluacji. Ewaluacja tu, ewaluacja tam... Jak słyszymy to słowo, to przeważnie dostajemy gęsiej skórki... Kojarzy ono się ze stertą papierów i analiz. 

Koniec roku szkolnego to także podsumowanie naszej dotychczasowej pracy.  Jesteśmy poddawani ocenie przez dyrektora, innych nauczycieli oraz rodziców. A pytacie czasami o zdanie uczniów? Nauczyciele z natury nie lubią być oceniani, ale ja lubię dostawać informację zwrotną. Daje mi ona pewien obraz moich działań i w końcu młodzież może się "wygadać". Nie bójmy się poddać ocenie przez naszych podopiecznych. Może zwrócimy na coś uwagę? Może coś umknęło naszej wiedzy? Może dowiemy się o sobie ciekawych rzeczy? 
Dla mnie te karty ewaluacji są motywacją do dalszej pracy! Nie ma nic lepszego, jak w ankietach znajdziemy "laurki" na swój temat! A każdy z nas tego potrzebuje, aby wiedzieć, że jesteśmy potrzebni, aby poczuć też satysfakcję!
Jeśli zaś zostaniemy skrytykowani, to zadajmy sobie pytanie: dlaczego? Co mogło się wydarzyć? Poddajmy się chwili refleksji, która będzie dla nas budująca.

W grupie "MYŚLOGRAFIA" na Facebooku znalazłam plik przygotowany przez panią Danutę Gierczak, który w obrazowy sposób zachęca uczniów do dokonania oceny. Link do strony:  https://www.facebook.com/groups/myslografia/files/

Poniżej efekty pracy z ankietą w formie myślografii!

I właśnie to są najlepsze podziękowania dla nauczyciela, a nie kwiatki, czekoladki na zakończenie roku!
Dziękuję moim uczniom, bo dzięki nim rosną mi skrzydła!


Pozdrawiam!
Anna Konarzewska

1 komentarz:

  1. Nie moge odnaleźć tego pliku, czy podpowie mi Pani jak nazywa siesię w olikach grupy?

    OdpowiedzUsuń