Obserwatorzy

poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Szkolenie dla wszystkich nauczycieli! Warto!


TECHNIKI ZWIĘKSZANIA KREATYWNOŚCI W PRACY Z KLASĄ            Co może porabiać nauczyciel na majówce? Czyta książki, odpoczywa, ładuje akumulatory wspólnie z rodziną i … szkoli się. Nietypowe? Dla mnie żadna nowość. Postanowiłam tym razem skorzystać z kursu „Techniki zwiększania kreatywności w pracy z klasą” autorstwa Aleksandry Zwolińskiej. Muszę przyznać, że jest to jeden z lepszych e-kursów na platformie www.szkolna24.pl .

Przyda się z pewnością każdemu nauczycielowi. Czasami do szkolnego życia belfra wkrada się rutyna, brak pomysłów na aktywizację uczniów. Wtedy wymyślamy, kombinujemy, poszukujemy. Nie wszystkie formy aktywizacji są trafione, musimy je dopasować do klasy, grupy. Zdajemy sobie sprawę, że czasami jest to przerost formy nad treścią. To szkolenie właśnie odkryje przed Wami to, co jest oczywiste, a o czym zapominamy, wykonując codzienne obowiązki. 

Dla kogo jest ten kurs? Dla nauczycieli, którzy chcą zachęcić swoich uczniów do stosowania bardziej twórczych metod pracy oraz dla tych, którzy poszukują dla swoich klas metod pracy, zapewniających lepszą integrację i dobrą komunikację w grupie.

Kurs jest obszerny merytorycznie, dając solidny zastrzyk wiedzy. Nie ogranicza się do suchej teorii.


Pamiętajmy o korzyściach płynących z treningu twórczości. Dzięki metodom twórczym docieramy na swoich zajęciach do uczniów o różnych zdolnościach percepcyjnych, integrujemy grupę, inspirujemy uczniów i pobudzamy do działania.
 Najważniejsza w całym procesie edukacji jest zasada Paula Torrance’a: „Dzieciom nie należy przeszkadzać.” Wśród tez tego naukowca znajdziemy cenne wskazówki, którymi podzielę się z Wami, bo uważam, że to ważne w całej relacji nauczyciel – uczeń! 
Nauczyciel powinien odnosić się z szacunkiem do nietypowych pytań ucznia oraz do jego niezwykłych pomysłów. Na wszelkie przejawy oryginalnej twórczości dziecka, trzeba reagować pozytywnie. Wszystko po to, aby nie zabić w uczniu kreatywności, nie zniechęcić go do działania.
Kurs ten pokaże Wam, jak prowadzić klasę, pracę w grupach, aby zadbać o twórczy rozwój naszych podopiecznych.
Przy okazji poznacie kilka ciekawych metod aktywizujących, uruchamiających twórcze, krytyczne myślenie w pracy z uczniami. W różnych odsłonach, autorka kursu, prezentuje „burzę mózgów”, techniki dyskusji moderowanych, metody Walta Disney’a, czy 6 kapeluszy de Bono. Wszystkie są omówione, łącznie zasadami pracy, wskazówkami dla nauczyciela. Myślę, że warto odświeżyć sobie te metody i formy pracy. Polecam ten kurs wszystkim nauczycielom: i tym, co stawiają dopiero pierwsze kroki w zawodzie, i tym doświadczonym.

 Powodzenia!
Anna Konarzewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz