Obserwatorzy

wtorek, 2 stycznia 2018

"LALKA" NA FACEBOOKU ;-)


Nasi uczniowie sporo czasu spędzają w mediach społecznościowych. Postanowiłam wykorzystać ich "internetowy potencjał" ;-) do stworzenia grupy na Facebooku o nazwie"Przemyślenia bohaterów Lalki B.Prusa".  Poniżej zamieszczam link. Możecie też wpisać nazwę grupy i bez problemu na nią wejdziecie, ponieważ grupa jest otwarta specjalnie dla Was.
https://www.facebook.com/groups/419131198426304/

Po przeczytaniu lektury i omówieniu kilku lekcji z problematyki "Lalki", przydzieliłam każdemu uczniowi danego bohatera/ można zrobić też losowanie/. Zadaniem uczniów było wcielenie się w wybraną postać. Musieli wstawiać posty bądź/ i komentować posty innych tak, aby były zgodne z treścią lektury. Oczywiście, niektórzy za bardzo "wczuwali się" w postać, ale całe zadanie sprawiło uczniom wiele radości.
Przed pracą klasową mogli wejść na grupę i przypomnieć sobie to, o czym mówiliśmy na lekcji. Każdy z uczniów otrzymał adekwatną ocenę do aktywności na grupie. Pamiętajcie, że musicie wyznaczyć czas na realizację zadania. Moja młodzież miała 3 tygodnie, aby wykazać się swoją wiedzą!
Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz