Obserwatorzy

środa, 12 września 2018

Uwaga! Konkurs Ogólnopolski dla Nauczycieli!

 KONKURS OGÓLNOPOLSKI DLA NAUCZYCIELI
„Z TOLERANCJĄ NAM DO TWARZY!”


Wspólnie z blogerką, Magdaleną Budą ("Frau Buda") postanowiłyśmy połączyć siły i ogłosić Ogólnopolski Konkurs dla Nauczycieli "Z tolerancją nam do twarzy".

Obserwując społeczność, środowiska szkolne, relacje międzyludzkie stwierdziłyśmy, że jest to temat wart uwagi. Wychowawcy w rozmowach, w wiadomościach prywatnych, komentarzach na blogu podkreślali wielokrotnie, że ten temat nie ulega przedawnieniu, że o tolerancji trzeba stale mówić i wprowadzać tę tematykę od I etapu edukacyjnego. Bardzo ważne jest kontynuowanie tej problematyki w kolejnych etapach edukacyjnych, stąd pomysł, żeby konkurs obejmował cały system szkolny, ponieważ o postawie tolerancji nie można zapomnieć. Obowiązkiem nauczycieli jest kształtowanie właściwych zachowań, obalanie stereotypów o odmienności innych kultur, dysfunkcji, niepełnosprawności, płci, czy orientacji seksualnej.

Zapraszam do udziału w konkursie!


REGULAMIN KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO DLA NAUCZYCIELI

„Z TOLERANCJĄ NAM DO TWARZY!”

NA SCENARIUSZ LEKCJI O TOLERANCJI
2018/2019

§1
Organizatorkami konkursu są nauczycielki i liderki Gdańskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Pedagogika”: Anna Konarzewska- blogerka „Być nauczycielem…” oraz Magdalena Buda- blogerka „Frau Buda”.

§2
Przedmiotem konkursu jest utworzenie własnego, oryginalnego scenariusza lekcji wychowawczej o tolerancji (w szerokim znaczeniu tego słowa).

§3
Celem konkursu jest promowanie postaw otwartych i tolerancyjnych wobec drugiego człowieka, życzliwości, asertywności w relacjach międzyludzkich oraz kreatywności polskich nauczycieli w zakresie realizacji tego tematu.

§4
Konkurs przeznaczony jest dla nauczycieli z wszystkich IV etapów edukacyjnych z całej Polski.

§5
Autorzy scenariuszy deklarują, że nie naruszają praw osób trzecich i scenariusz jest ich oryginalnym dziełem. Zgłoszony do konkursu scenariusz nie może być nigdzie wcześniej publikowany.

§6
Stworzony scenariusz lekcji musi zostać przez autora/autorów zrealizowany podczas lekcji wychowawczej w swojej szkole. Sprawozdanie z przeprowadzonej lekcji musi zostać  dołączone do scenariusza i opatrzone pieczątką dyrektora szkoły z dopiskiem: „Lekcja została zrealizowana”.

§7
Scenariusze lekcji oraz sprawozdania należy przesyłać do 31 grudnia 2018 roku na oba adresy e-mail w wersji elektronicznej w formie dokumentu Word: bycnauczycielem@wp.pl oraz magdalena.buda@wp.pl
Z dopiskiem: Konkurs „Z tolerancją nam do twarzy!”

§8
Scenariusz prosimy czytelnie podpisać i koniecznie podać na dole strony nazwę szkoły, w której Państwo pracują oraz adres placówki.

§9
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 stycznia. Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o wynikach. Wyniki zostaną również ogłoszone na blogach „Być nauczycielem” oraz „Frau Buda”.

§10
W każdym z czterech poziomów edukacyjnych wyłonimy zwycięzców. Nagrodą główną jest publikacja zwycięskich scenariuszy na blogach: „Być nauczycielem…” oraz „Frau Buda” oraz nagrody książkowe.

§11
Przystępując do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego konkursu.                                                                                                 Anna Konarzewska, Magdalena Buda


5 komentarzy:

  1. Świetny pomysł!! Mam tylko jedno pytanie, czy pracując w zerówce przedszkolnej, jako terapeuta do dzieci ze spektrum autyzmu mogę wziąć udział w konkursie, czy jednak ściśle chodzi o szkołę? Serdeczności!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny pomysł i dobrze, że są takie inicjatywy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Pracujemy w szkole na wartościach. Co miesiąc w planie wychowawczym mamy konkretne wartości. Tolerancja również. A to daje mi szansę chyba na podpięcie się do konkursu. Bardzo mnie konkurs zaciekawił.....pomyślę ogarnę....oj kusząca sprawa 😉

    OdpowiedzUsuń